Nejlepší traily v Alsasku - čtyři dny trailování s vývozy

Termín: 2.10.2024 od 16:00 - 6.10.2024 do 23:55
Lektor: Keli

Počet míst: obsazených 2 z vypsaných 9
Cena: 14990 Kč

Pojeď s námi do Francie, do Alsaska. Alsasko, není mezi českými bajkery provařenou oblastí, ale má potenciál. Obrovský! Ač nejvyšší kopce nedosahují závratných výšin, převýšení nabízejí více než solidní. V oblasti na dohled německých hranic bydlí špička francouzských enduro závodníků a není to náhodou. Mají zde totiž ideální podmínky, Alsasko je nejen vínu, ale i enduru země zaslíbená.

Co nás čeká? Čtyři dny plné ježdění, čtyři noclehy v pohodlném plně vybaveném ubytování.

Řezanku chceš!

Mottem našeho výjezdu je: Řezanku chceš!". Co to znamená? Miluješ selfíčka, storýčka, reels a k tomu neustálé zastavování a čekání až ten nebo tamta dokončí svojí práci na sociálech? My ne. Raději čas strávíme na kole. Takže se snažíme maximálně využít den na ježdění, s minimem prostojů a s co největším možným časem za řídítky. Prostě a jednoduše, řežeme traily jeden za druhým. Proto řezanka.

Výhradně ježdění, výuka nebude

Výjezd je myšlen jako jezdecký, takže během něj nebude probíhat žádná výuka. Můžeme si ukázat jeden, dva úseky či zatáčky, ale cílem je si pěkně zajezdit. Z tohoto důvodu NENÍ určen pro začátečníky, ale spíše pro hodně pokročilé jezdce. Alsaské dráhy by se daly přiblížit tomu nejtěžšímu, co najdeš v Čechách a na Moravě – pokud je pro tebe například Wales na Rychlebských stezkách velmi těžkým až nesjízdným trailem, tak v Alsasku si to úplně neužiješ.

Všichni účastníci se účastní na vlastní nebezpečí. Organizátor nenese žádnou zodpovědnost za škody na zdraví a majetku.

Hrabanka kam se podíváš

Alsasko je bydlištěm Jeromé Clementze, jednoho z nejslavnějších enduro jezdců historie a prvního vítěze EWS. Koukni na video z jeho domácího revíru. Některé z trailů na kterých lítá pojedeme taky!

Dotek historie

Kromě ježdění na nás čeká také výtečná francouzská kuchyně, vyhlášené alsaské víno a nebo chutné místní piva. Alsasko bylo historickou nárazníkovou oblastí mezi Francií a Německem. Stopy bojů jsou na každém kroku, ať už to je v podobě hrobů či pomníků, tak i mnoha staveb, které bylo součástí francouzského opevnění.

Přes Prahu a dál

Z Brna vypravíme 9místnou dodávku. Za ní připojíme vozík a naše shuttle vozidlo je připraveno. Budeme cestovat přes Prahu, hranici překročíme v Rozvadově a následně přejedeme celé Německo až na východ Francie, kde je naše cílová destinace.

foto foto

Čtyři dny naplněné ježděním

Ve Francii využijeme jak služby našeho kamaráda a průvodce Oskara, tak i místních. Ti všichni nám ukáží to nejlepší, co Alsasko nabízí. Každý den navštívíme jinou lokalitu a projedeme to nejhezčí. Možná to nebudou ty nejznámější traily, ale ručíme za to, že budou ty nejlepší, která daná oblast nabízí. Každý den, díky možnosti vyvážení, dáme více tratí. Program bude nabitý, v podstatě strávíme každý den od rána do večera na kole. Do kopce toho mnoho nenastoupáme, od toho bude vývoz, za to nasjezdované výškové metry se budou počítat na tisíce!

Bylo nám jasné, že nikdo z nás nemá dovolené na rozdávání a tak jsme zvolili variantu prodlouženého víkendu – vyjedeme odpoledne, v noci (nad ránem) dorazíme na ubytování, vyspíme a ráno můžeme svěží vyrazit na traily.

Orientační program

Jak bude každý den probíhat? Ráno vyrazíme autem z našeho ubytování na lokalitu, kde budeme ten den jezdit (cesta obvykle do půl hodiny). Jakmile dorazíme na kopec, vyrazíme na kole na traily. Cílem je minimalizovat výjezdy na kolech a tak volíme naše startovní místa co nejvýhodněji, co nejblíže startu trailů. Na kole dojedeme co cíle trati, kde na nás bude čekat auto, naložíme kola a hurá zpět na kopec. Každý z trailů otočíme jednou, dvakrát a přesuneme se na další. Kolik tratí zdoláme jen na naší chuti a rychlosti.

Program upravíme dle aktuálních podmínek v oblasti a stavu tratí, ale budeme se pohybovat v následujících oblastech.

  1. den ježdění v okolí vrcholu Ballon d'Alsace
  2. den tratě nedaleko města Munster
  3. den tratě nedaleko města Hohlandsbourg
  4. den v blízkosti kopce La Bloss

Cena obsahuje dopravu z Brna do Francie a zpět včetně veškerých dálničních poplatků, ubytování + místní taxu, každodenní vývozy na kopec a služby průvodce. Cena neobsahuje osobní pojištění, které důrazně doporučujeme, a stravu.

Pořadatelem výjezdu je Kill the Trail, z.s., pro účast je nezbytné členství v našem spolku. Pro vstup do našeho spolku se stačí přihlásit na tento zájezd a budete automaticky zaregistrováni.

Spoj se s námi

Ať už budeš sledovat náš Facebook nebo budeš lajkovat fotky na Instagramu @killthetrail,
nech si posílat čerstvý info do e-mailu.