Finale Ligure - nejlepší bajková destinace Evropy

Termín: 24.3.2023 od 18:00 - 29.3.2023 do 23:55
Lektor: Keli, Oskar

Finale Ligure, kdo jej neznal. Finale Ligure je považováno za jedno z nejlepších míst pro horské kola. Je to malé přímořské město v severní Itálii, které se nachází v provincii Savona v Ligurii. Oblast kolem Finale Ligure je plná krásných singletrailů a má skvělé podmínky pro ježdění po celý rok. Do Finale se jezdí především od podzimu do jara, přes léto zde totiž bývá velké vedro a tratě jsou extrémně suché.

foto foto foto

Stovky tratí na výběr

Oblast Finale Ligure není jen okolí stejnojmenného města, ale další několik oblastí, které vzájemně spolupracují a dohromady tvoří Finale Ligure Outdoor Region. Počet tratí se nepočítá v jednotkách, ani v desítkách, ale ve stovkách. Opravdu, na výběr je ze 134 rozmanitých trailů. Od lehkých až po extra náročné, které testovaly jezdce během závodů Světové enduro série. Chtěli bychom říct, že je vyzkoušíme všechny, ale to není během našeho pětidenního pobytu v lidských silách. Sázíme na jistotu a ukážeme vám to nejlepší, co Finale Ligure a jeho okolí nabízí.

foto foto foto

Pokročilý jezdec na endurku

Upozornění: Výjezd je myšlen jako jezdecký, takže během něj nebude probíhat žádná výuka. Můžeme si ukázat jeden, dva úseky či zatáčky, ale cílem je si pěkně zajezdit. Z tohoto důvodu není určen pro začátečníky, spíše pro pokročilé jezdce. Integrální přilba a kompletní chrániče jsou nezbytné. Povrch v Ligurii je hodně kamenitý a případný pád hodně bolí.
Optimální je celoodpružené enduro kolo s více jak 150 milimetry zdvihu. Kolo je nutné mít v absolutním pořádku, jakýkoliv drobný problém se při náročném ježdění zaručeně projeví. Ve Finale Ligure je spousta servisů a obchodů s náhradními díly, ale je lepší jezdit než shánět a opravovat. Opravdový základ jsou pláště. Během našeho pobytu nasjezdujeme spoustu kilometrů v místy i dost kamenitém terénu. Ideální je proto mít na pláštích dostatek vzorku a měly mít i vyztužené bočnice. A samozřejmě měly být v bezdušovém provedení…

foto foto foto

Tři dny dovolené, pět dnů ježdění

Z Brna vypravíme 9místnou dodávku, za ní připojíme vozík a naše shuttle vozidlo je připraveno na cestu.

V Itálii, si ukážeme to nejlepší, co Finale Ligure nabízí. Každý den navštívíme jinou lokalitu a projedeme to nejhezčí. Možná to nebudou jen ty nejznámější traily, ale ručíme za to, že budou ty nejlepší, která daná oblast nabízí. Každý den, díky možnosti vyvážení autem, dáme více tratí. Do kopců „za vlastní“ najedeme opravdu minimum, nejedeme takovou dálku abychom ztráceli čas ve výjezdech!

Bylo nám jasné, že nikdo z nás nemá dovolené na rozdávání a tak jsme zvolili dopravu přes noc. Dlouhá cesta autem přes noc rychleji uteče, a ušetříme i dva dny, které bychom strávili na dálnici. Na pět dnů ježdění ti budou stačit pouze tři dny dovolené!

foto foto

Ubytování na dohled moře

Ubytování máme zajištěno v plně zařízeném apartmánu přimo ve Finale Ligure, je pár (set) kroků od moře. V dochozí vzdálenosti od všech restaurací, obchodů a nebo pláží, ale přitom v klidné části města bez davů turistů. Přímo v ubytování máme k dispozici samozřejmě i kuchyni a třeba i pračku, doufáme, že ji nevyužijeme, ale člověk nikdy neví.

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

Co je v ceně

Cena obsahuje dopravu z Brna do Itálie a zpět včetně veškerých dálničních poplatků, ubytování + místní taxu, každodenní vývozy na kopec a služby průvodce. Cena neobsahuje osobní pojištění, které důrazně doporučujeme, a stravu. Ceny v obchodech i v restauracích jsou velmi podobné českým, možná jen o fous dražší, za 10 Euro dá velmi slušně najíst.

Pořadatelem výjezdu je Kill the Trail, z.s., pro účast je nezbytné členství v našem spolku. Pro vstup do našeho spolku se stačí přihlásit na tento zájezd a budete automaticky zaregistrováni.

Všichni účastníci se účastní na vlastní nebezpečí. Organizátor nenese žádnou zodpovědnost za škody na zdraví a majetku.

Přihlášení

Na tento kurz/akci se již v tuto chvíli nelze přihlásit!

Spoj se s námi

Ať už budeš sledovat náš Facebook nebo budeš lajkovat fotky na Instagramu @killthetrail,
nech si posílat čerstvý info do e-mailu.